Technologie wytwarzania ogniw fotowoltaicznych.

 
Patrząc na dzisiejszy świat przemiany jakie następują można rozmyślać co się będzie dział w następnych latach i jak będzie wyglądała nasza planeta i życie na niej.  Myślę że  przemiany, które nastąpią w najbliższym czasie można wywnioskować iż  nastąpi zwrot ku ekologicznym technologią  dla zyskiwania czystych źródeł energii. Jednym bardzo ważnym i obecnie znacznie bardziej cenionym jest  słońce i jego energia promieniująca w stronę zemi daje ona  ciepło które ogrzewa planetę można je też wykorzystać w instalacjach solarnych i  podczas projektowania instalacji które nazywa się farmy fotowoltaiczne  taka instalacja jak farma fotowoltaiczna składa się z mnustwa modułów słonecznych.
 
Moduły fotowoltaiczne składają się z elementów nazywanych jako ogniwa fotowoltaiczne ich zaletą jest prostota w budowie i niezawodność ognio fotowoltaiczne jest złożone w zależności od  tego z jakich pierwiastków jest produkowane - możę to być ogniwo
krzemowe lub ogniwa KdTCu od tego też zależy ich sprawność przetwórcza światła słonecznego na prąd.
 

Obniżenie ceny i kosztów wytwarzania ogniw PV

 
Mając na celu obniżenie kosztów produkcji i nakładów materialnych i zwiększenie wydajności ogniw fotowoltaicznych, ogniw słonecznych badania w coraz większym stopniu koncentruje się na nowych koncepcji projektowych ogniw w tym cienkiej folii, ekologiczne i ogniw słonecznych teksturowanych powierzchni. Przy włączaniu nanofotowoltaiki elementów jak metalicznych nanocząstek z rezonansu plazmonowego strojonych skutecznie rozpraszają światło do warstwy absorbującej lub nanotextured powierzchniowych powłok antyodbiciowych zmniejszyć niepożądane refleksy, które obniżają pleców wydajność komórek, wydajność ogniw słonecznych może być znacznie się poprawiła.
 
Techniki te mają na celu zmniejszenie ilości substancji aktywnej stosowanej w ogniwa słonecznego w celu zmniejszenia kosztów materiałowych wejściowych, przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności zbierania wytworzonych elektrony często wiążąc światło przez dłuższy czas w absorbującej warstwie. W celu zwiększenia wydajności do ceny takich projektów nowej generacji ogniw słonecznych, trzeba mieć szczegółowy model takich słonecznych wzorów komórkowych, które można dokładnie stanowią istotnych efektów fizycznych takich jak dyfrakcja, pokolenia plazmonów powierzchniowych i absorpcji optycznej nad bardzo szerokim widmie słonecznym.