Oswietlenie solarne - słoneczne

Oświetlenie zasilane energią słoneczną są coraz bardziej popularne. Można je zobaczyć na ulicach, jak jeden w prawo, lub wzdłuż chodników, ścieżek w ogrodzie.
 
korzyści z wykorzystania fotowoltaiki do oświetlenia:
 
Oni nie kosztuje działać światła słonecznego. Nie wymagają połączenia z zakładem energetycznym i mogą być przenośne.
 
Chociaż można kupić małe jednostki podwórku stosunkowo niedrogo, warto rozważyć własne. Będziesz miał większy wybór stylu, wielkości i jasności, a to może być zabawa, doświadczenie uczenia się.
 
Stwórz własną
 
Potrzebne będą następujące składniki:
 
Mały fotowoltaicznych (PV) panel.
Jeden lub dwa ~ 2 V dioda elektroluminescencyjna (LED).
Dwa lub cztery baterie typu AA 1,2 volt wielokrotnego ładowania.
Tranzystory, rezystory i dioda zasilania.
Małe kawałki drutu do połączenia ze sobą części.
Circuit pokładzie: pokroić na małe kwadraty.
Jeśli podoba Ci się pomysł dostosowywania własnego pełni funkcjonalny światła słonecznego, można zacząć od razu, wykonując czynności opisane poniżej.
 
1. Pierwsze schematy prawo
 
Zanim przejdziemy do konkretów, przełączania obwodu regulatora step-up jest potrzebne do sterowania diody LED. Jeśli nie masz, możesz zbudować jeden się za pomocą tego schemat, jeśli masz kontroler TL499A, toroidalny cewkę i różne rezystory i kondensatory, że schemat wymaga.
 
Jeśli chcesz, aby włączyć się automatycznie w nocy na podwórku, trzeba będzie użyć do wykrywania fotorezystor ciemność zamiast. Podręcznik ten będzie używać butelkę piwa jako pojemnika tak, aby upewnić obwód regulatora wystarczająco małe, aby zmieścić się w butelce.
 
2. Proces lutowania
 
Spróbuj znaleźć 1W diodę LED, która powinna kosztować około 4 dolarów, a następnie lutu dwa przewody do katody i anody wyprowadzeń diody LED. Przewody powinny być wtedy połączone z układem regulacyjnym.
 
Trzeba także moduł solarny, który jest 3V i można kupić w sklepie elektronicznym za 3 USD. Zastosuj trochę lutowania do pozytywnych i negatywnych zacisków modułu solarnego po prostu kupił.Dioda jest dołączony do dodatniego zacisku wkładki i długość drutu będzie podłączony do bieguna ujemnego.
 
Akumulator, który zasila urządzenie należy podłączyć do bieguna końcowego przełącznika. Upewnij się, że wszystkie inne połączenia są zabezpieczone.
 
3. Konfiguracja światło
 
Gotowy produkt w kroku 2 będzie w butelce lub pojemnika wyboru. Jeśli wykonane prawidłowo, należy mieć wszystkie elementy wewnątrz wyjątkiem przełącznika.
 
Ustaw przełącznik do podłączenia modułu solarnego i umieścić butelkę w słońcu, aby naładować akumulator. Po kilku godzinach, to powinien być w pełni naładowany i przesunięciu przełącznika w obwodzie powinna spowodować świecenie diody.
 
Czas świecenia zależy od użytych komponentów. Można zrobić wiele światła słonecznego w celu zwiększenia skuteczności i tworzenie ich powinno kosztować mniej niż 30 dolarów, aby zrobić.