Przezroczyste panele PV

Nie było wiele wysiłku w ciągu ostatniej dekady do opracowania przejrzystych ogniw słonecznych, które mogą być używane w przezroczyste panele słoneczne. Panele te mogą wymienić okna w dużych budynkach lub być niezauważalne dodatek do dachu, ale co z paneli słonecznych, które mogą być zintegrowane w ścianach budynków?

CSEM, non-profit, szwajcarska firma technologiczna, ma pochodzić z technologii, która pozwala panele słoneczne nie tylko to. Naukowcy z CSEM opracowali panele słoneczne, które mogą występować w różnych kolorach i nie mają widocznych połączeń, co daje architektom dużo miejsca do włączenia energii słonecznej w budynkach bez konieczności rezygnacji z jakichkolwiek celów estetycznych.

Naukowcy skupili się na białych paneli słonecznych, nie tylko ze względu na uniwersalność koloru, ale dlatego, białe panele słoneczne nie zatrzymam się chłodniej, co zwiększa ich skuteczność, a używanie ich na dużych odcinkach, jak dach będzie trzymać same budynki chłodzenie, które zmniejszy zapotrzebowanie na energię chłodzenia budynków.

Technologia składa się z kolorowego tworzywa sztucznego warstwy, która przechodzi przez panel. Ta warstwa działa jak filtr, który odzwierciedla wszystkie rozpraszającego światło widzialne, ale pozwala w promieniach podczerwonych. Może być używany z dowolnym istniejącym krystalicznego krzemu technologii ogniw słonecznych.

Nasza rewolucyjna technologia pozwala nam osiągnąć to, co miało być niemożliwe CSEM mówi: ":. Białe i kolorowe panele słoneczne bez widocznych komórek lub połączeń może być stosowany na szczycie istniejącego modułu lub włączone do nowego modułu w trakcie montażu na płaskim . lub zakrzywione powierzchnie Możemy zmienić kolor wszystkich istniejących paneli lub tworzyć własne spojrzenia od podstaw panele słoneczne mogą zniknąć;. stają się praktycznie ukryte źródła